Dijital Pano TV

Dijital Pano Tv de Hava Durumu Nasıl Eklenir?

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır!

Merhaba arkadaşlar, Dijital Pano TV’miz üzerinden anlık olarak güncellenen hava durumu bilgisinin nasıl yapılacağına dair sorular üzerine yardımcı olması açısından bu konuya değinelim dedik.

Evet, Dijital Pano TV Yönetim Panelinin okul bilgi ekranından okulumuzla alakalı bilgilerin girişi kısmında bulunan hava durumu api bölümüne bulunduğumuz ilçe,il,ülke şeklinde yazdığımızda ( ilçemizi yazarken biraz beklediğimizde seçenekler çıkıyor) adres çubuğunda 7 karakterli sayımız bizim hava durumu apimiz oluyor, bu kodu kopyalayarak okul bilgi panelindeki hava durumu bölümüne yazıyoruz.

dijital pano hava durumu

Böylelikle dijital panomuzda anlık olarak hava durumumuz gösterilmiş oluyor.

Yorumlar

Yorum

6.608 Görüntüleme

4 Comments

 1. Öncelikle böyle bir proje hazırladığınız için teşekkürler…
  Nöbetçi Müdür yardımcısı eklemeniz mümkün mü? csv den tarih olarak alması çok güzel olur.
  Ayrıca nöbet yerleri ve tarihleri de ikili öğretime göre düzenlenirse ve sabahçı öğlenci nöbetçi öğretmenleri csv ile alırsa tarihe göre çok güzel olur.
  çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

 2. Program çok güzel olmuş. okullarımızın ihtiyacını karşılar nitelikte hazırlanmış. Teşekkür ederim. Bu arada birkaç problemim var, yardımcı olursanız sevinirim. Ben okul müdür yardımcısıyım.
  1. Hava durumunu gösteremiyorum. (Okulumuz Kastamonu / Tosya’dadır.)
  2. Çözünürlüğü otomatik ayarlayabiliyor muyuz? (Tam ekranda sol üst köşeye hizalı ve küçük gösteriyor. Benim ekran ayarım 1440×900)
  3. Haber Kanalı TRT Haber deniliyor ama gösterilemiyor. (Öneri: MEB Haber olsa daha isabetli olur.)
  4. EBA’dan video gösterimi de yapılamıyor. (Youtube kaldırılırsa iyi olur. Çünkü Youtube gibi bazı sitelerin okullarda erişimi MEB tarafından filtrelenmiştir.)
  Sorunlarıma eğileceğinizi umuyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir