Teknoloji

Comodo Secure ile Dijital Panonuz Güvende

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır!

Uzunca bir süreden sonra yeni bir konuyla sizlerleyim. Konu Nedir? Güvenlik.

Hiçbir sistem %100 güvenli değildir tabi ki kendi düşüncem ,neden mi? çünkü Kul yapısı:)) Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen WAN(Wide Area Network) internet de dediğimiz bu platformda aslında kimsenin gizlisi saklısı yok, olmayacak ta. Pazar alışverişini bile internet üzerinden yapar hale geldik ya neyse…

Çeşitli yöntemlerle bizlerin kredi kartı bilgileri, telefon numaraları, mesajları, mailleri, adres bilgileri gibi bir çok bilgimiz bilgisayarlarımızda ki casus programlar, virüs programları, paylaşımda bulunduğumuz web siteleri, vs. gibi birçok ortamdan toplanarak bir havuzda birleştiriliyor. Sonrasında kötü niyetli insanların tuzaklarına düşürdükleri insanları hepimiz yakinen ya tanıyor yada buna benzer olaylara maruz kalıyoruz. Emniyet Genel Müdürlüğünün hazırlattığı şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

yesil-adres-cubugu

Size bilgilerinizin nasıl çalındığını anlatmayacağım ama çalınma yöntemlerinden birine yönelik Dijital Pano TV’mizi biraz daha güvence altına almak için Comodo Secure SSL firmasının sağladığı SSL sertifikasını satın aldığımızı bildirmek isterim. SSL ile web sitemize https://www.dijitalpanotv.com adresinden girerek bilgilerimizin 3. şahıslarca ele geçirilmesini bir nebze olsun engelemeye çalıştık. Umarım , faydalı ve hayırlı olur.

Yorumlar

Yorum

4.117 Görüntüleme

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir