Dijital Pano TV

Dijital Pano’ya Video Ekleme Nasıl Yapılır?

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır!

Arkadaşlar, dijital pano tv üzerine video ekleme ihtiyacı hissetmiş olabiliriz. Bu konuda Youtube teşekkürü bir borç biliriz, video konusunda destek ve kaynak olduğu için.

Öncelikle sitemizde yayınlayacağımız videomuzu  youtube yükleyeceğiz, Onun nasıl yapıldığını buradan izah etmeyeceğim tabiki. Neyse daha sonra youtube içindeki videoyu [Örnek link : https://www.youtube.com/watch?v=ZXioMntWO_Q (Çanakkale Türküsü) ] dijital panomuzda göstermek istersek yukarıdaki v=’den sonra gelen kısmı Okul Bilgi Panelindeki youtube linkini yapıştır bölümüne yapıştırıyoruz.

youtube

2. adım olarak Ders Programımı gösterilsin, video mu gösterilsin kısmında video kısmını seçerek dijital panomuzda videomuzu yayınlayabiliyoruz. Tam ekran yapmak için video üzerinde çift tıklamamız yeterli olacaktır.

dijitalpano-okul-bilgi-paneli

Mesala önemli gün ve haftalarda video yayınlayarak , günün anlam ve önemini daha iyi kavratabiliriz.

Soru görüş ve önerilerinizi buradan paylaşabilirsiniz, teşekkürler.

 

Yorumlar

Yorum

13.157 Görüntüleme

13 Comments

 1. okul meb filtrelerinde youtube sitesine giriş yapamıyoruz. başka sitelerden video gösterimi yapılabilir mi? yapılabilirse çok iyi olur sanırım. teşekkürler.

  1. Şimdilik MEB filtresinden dolayı youtube erişim sağlanamamakta. Ama önümüzdeki günlerde daha farklı çözümler için çalışma içersindeyiz. İlginiz için teşekkür ederiz.

 2. çok güzel düşünce….youtube yasağından dolayı panoya istediğimiz site üzerinden yada pc den video gösterebileceğimiz video yolunu ekleyebilirmisiniz. ya da youtube linkini serbest bırakalım. iyi çalışmalar..

 3. Merhaba,
  Emeğinizi için öncelikle teşekkürler. Manşetin altında o video çok ihtiyaç gibi gözükmüyor, Ya manşet Ya da video alternatifli olarak gözüksün.

  Bir de youtube için Loop mümkün mü. İB rkere oynayıp durması hoş olmuyor, kısa videolar için.

  1. Normalde video bittiğinde tekrar ediyordu, siz sayfa yenileme süresini video süresinden uzun tutmanıza rağmen böyle durumla karşılaştıysanız, lütfen bildirin. Bende kontrol edeceğim.

 4. Eba Videosu Eklenmiyor . Sizin dediğiniz formatta bir paylaş link sembolü gelmiyor video üzerinde .başka bir açıklama yapabilir misiniz?

 5. Birde biz kendi hazırladığımız bir videoyu göstermek için ne yapmamız lazım illaki youtube eba mı olmak zorunda başka bir kanalla kendi videomuzu yansıtamaz mıyız ?

  1. Hocam, haklısınız, yoğunluktan dolayı şimdilik bu şekilde. EBA video olayında eski videolar görüntülenirken, yenilerde hata ile karşılaşıyorum. Çözünce panel sayfasından bilgilendireceğim. İlginiz için teşekkür ederim

 6. EDİRNE/MERKEZ
  HASAN SEZAİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

  SAYIN DİJİTAL PANO
  DİJİTAL PANO GÜNCELLEMESİ OLUCAKMI PANODA YENİ ÖZELLİKLER GELİRSE ÇOK İYİ OLUR ÖRNEK DERS SAATLERİ AJANSMARMARA’NIN ÜRETTİĞİ DİJİTAL PANODA TASARIM ÇOK İYİ BUNA BAKARAK BİR YENİ GÜNCELLEME YAPABİLİRMİSİNİZ…

 7. merhaba, youtube dan video eklenince otomatik olarak tekrar oynatmıyor. bunun için yapılacak birşey var mı acaba? Teşekkürler

 8. Öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim. Youtube videoları otomatik olarak başlamıyor bu sorunu nasıl aşabiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir