Dijital Pano TV

Dijital Pano’ya Video Ekleme Nasıl Yapılır?

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır!

Arkadaşlar, dijital pano tv üzerine video ekleme ihtiyacı hissetmiş olabiliriz. Bu konuda Youtube teşekkürü bir borç biliriz, video konusunda destek ve kaynak olduğu için.

Öncelikle sitemizde yayınlayacağımız videomuzu  youtube yükleyeceğiz, Onun nasıl yapıldığını buradan izah etmeyeceğim tabiki. Neyse daha sonra youtube içindeki videoyu [Örnek link : https://www.youtube.com/watch?v=ZXioMntWO_Q (Çanakkale Türküsü) ] dijital panomuzda göstermek istersek yukarıdaki v=’den sonra gelen kısmı Okul Bilgi Panelindeki youtube linkini yapıştır bölümüne yapıştırıyoruz.

youtube

2. adım olarak Ders Programımı gösterilsin, video mu gösterilsin kısmında video kısmını seçerek dijital panomuzda videomuzu yayınlayabiliyoruz. Tam ekran yapmak için video üzerinde çift tıklamamız yeterli olacaktır.

dijitalpano-okul-bilgi-paneli

Mesala önemli gün ve haftalarda video yayınlayarak , günün anlam ve önemini daha iyi kavratabiliriz.

Soru görüş ve önerilerinizi buradan paylaşabilirsiniz, teşekkürler.

 

Yorumlar

Yorum

760 Görüntüleme

5 Comments

  1. okul meb filtrelerinde youtube sitesine giriş yapamıyoruz. başka sitelerden video gösterimi yapılabilir mi? yapılabilirse çok iyi olur sanırım. teşekkürler.

    1. Şimdilik MEB filtresinden dolayı youtube erişim sağlanamamakta. Ama önümüzdeki günlerde daha farklı çözümler için çalışma içersindeyiz. İlginiz için teşekkür ederiz.

  2. çok güzel düşünce….youtube yasağından dolayı panoya istediğimiz site üzerinden yada pc den video gösterebileceğimiz video yolunu ekleyebilirmisiniz. ya da youtube linkini serbest bırakalım. iyi çalışmalar..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir